011 3241 169

info@vuckovic.rs

Наставни кадар

Одсек гитаре

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА ГИТАРЕ

Иако један од најмлађих одсека у школи, гитарски одсек остварује значајне резултате како на пољу концертне делатности, тако и на пољу домаћих и интернационалних такмичења. Ученици музичке школе „Др Војислав Вучковић“ на најбољи могући начин јавно приказују завидан ниво знања који су стекли кроз редовну наставу и похађање стручних семинара и мајсторских радионица. Још један од показатеља успеха је чињеница да јако велики проценат свршених средњошколаца успешно полаже пријемне испите на домаћим и на страним престижним академијама.

Такође, поред редовних предавачких активности и самоусавршавања кроз семинаре и радионице препоручене од стране Завода, наставници гитаре СМШ „Др Војислав Вучковић“ активни су и као предавачи, чланови међународних жирија и концертни извођачи и на тај начин потврђују своју стручност, посвећеност послу, а самим тим и квалитет наставе који се обавља у школи.

Анић Зоран

Лубардић Владимир

Пањавић Милица

Милица Ристић

Растко Аксентијевић

Одсек гудача

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА ГУДАЧКИХ ИНСТРУМЕНАТА

Гудачки одсек је један од најстаријих одсека у нашој школи. Богат рад гудачког одсека започиње са формирањем школе давне 1952 године. Постојале су класе виолине – Момчило Николић и Миодраг Дуњић. У периоду од 1952-1955, проширује се наставни кадар са младим наставницима Владиславом Трајковићем, Миланом Николићем, Драгољубом Јовановићем и Владиславом Савковићем. Отвара се класа виолончела наставника Душана Лога. Међу тадашњим ученицима гудачког одсека је био наш истакнути виолиниста Јован Колунџија.

Године 1964, по одобрењу Просветно-педагошког завода, почиње са радом експериментална настава. Наставници гудачког одсека се укључују у семинарски рад са наставницима Кравченком и Кунаковим из ЦМШ-а из Русије.

Седамдесетих година гудачки одсек се употпуњује класама виоле наставника Милутина Поповића и контрабаса наставника Константина Ивановића. Међу ђацима се посебно истичу Љубомир Михаиловић и Матеја Маринковић.

Златне године гудачког одсека су осамдесете. Успеси и квалитет наставе доживљава процват доласком наставника Павела Верњикова, Душана Костића, Љубомира Полојца, Ђорђа Тодоровића, Ангелине Лебедински, Биљане Јакшић Николић. Нижу се велики успеси на домаћим и међународним такмичењима. Године 1989. на Савезном такмичењу у Сарајеву је освојено 17 награда. 

Деведесете године доносе спој искуства старијих наставника и долазак младог кадра. Резултати тако велике синергије знања и сарадње је велики број младих, данас веома успешних музичара – Тијана Милошевић, Ксенија Зечевић, Оливер Диздаревић, Марија Мисита, Марија Шпенглер, Јелена Оршолић, Јелена Димитријевић, Оливер Пастор, Мирјана Агбаба и многи други.

Биљана Стевановић

Данијела Милутиновић-Ненић

Гордана Цветковић

Љубица Дамчевић

Миладин Стојковић

Милутин Опарушић

Мирослав Лазић

Немања Бојовић

Немања Живановић

Невена Бусарац

Невенка Татић

Симеона Стевановић

Светлана Поповић

Одсек дувача

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА ДУВАЧКИХ ИНСТРУМЕНАТА

Дувачки одсек Музичке школе „Др. Војислав Вучковић“ основан је 1967. године уз јаку конкуренцију школа, које су до тада већ имале дугу традицију наставе дувачких инструмената. На почетку су уведени инструменти флаута и кларинет. Као наставници су били ангажовани истакнути уметници, солисти Београдске филхармоније, Драгутин Мирковић и Анте Гргин. Они су уз професора са ФМУ Тахира Куленовића, одгајили прве генерације ученика који су наставили школовање, и данас су професионални музичари, солисти и чланови оркестара у земљи и иностранству.

      Својим педагошким радом створили су основ за касније израстање и развој одсека. Године 1976. када је школа добила статус средње школе, дувачи су се равноправно са другим одсецима укључили у разноврсне школске активности.

Данијела Бајић

Ђорђе Станић

Глишић-Сабо Невена

Иван Јовановић

Мијајловић Никола

мр Зоран Мрђеновић

Ана Јовановић

Ивана Поповић

Одсек клавира

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА КЛАВИРА

Када је формирана МШ „Др. Војислав Вучковић“ давне 1952. године, клавирски одсек се није могао похвалити стручним кадром. Доласком наставнице Гордане Милојевић-Трајковић на чело одсека, одсек су задесиле значајне промене и напредак. Наставница Трајковић је формирала одсек од нових тек дипломираних младих наставника. Одсек је врло брзо стекао углед и почео да добија многобројна признања. Године 1962. је уведено школско такмичење ученика у инструменталним дисциплинама, а најбољи међу њима су били баш ученици клавира. Године 1967. прераста у отворени Конкурс „Др Војслав Вучковић“ и на њему узимају учешће ђаци из читаве Србије.

Тих година чланови клавирског одсека су били: Олга Илић-Чупић, Пелагија Супић, Бранка Милошевић, Јелена Ристић, Зора Костић, Драгица Илић,Оливера Булат, Мирјана Жиравац, Анђела Перишић и Гордана Јовановић.

Са преласком школе у нову зграду настаје прави процват клавирског одсека.

Организује се консултације са педагошким саветником (професором Музичке академије) Станком Врињанином и професором Тимакином из ЦМШ Москва.

Године 1976. школа добија статус средње Музичке школе. Стасава и прва генерација сјајних младих пијаниста (Олга Динић, Зорица Фољан, Јасмина Вучуровић, Александра Јоксимовић, Тамара Корочкин, Ана Липовац).

У то време наставници су били еминентни клавирски педагози: Десанка Петровић, Анђела Перишић, Мирјана Жиравац, Јелица Владиковић, Гордана Јовановић, Перина Поповић, Оливера Булат, Слободанка Опарушић, Дуња Пешић, Верослава Милинковић, Олга Јовановић, Нада Станковић, Олга Бауер, Срђан Димитријевић, Снежана Хаџи-Хиколић, Гордана Малиновић, Борис Деканић, Владимир Стеин, Игор Ласко и Нада Радаковић.

Домаћа и међународна такмичења су представљали изазов и мотив за достизање вишег уметничког нивоа. Ђаци освајају награде на такмичењима у Сенгаљи, Стрези, Паризу, Прагу, Риму, Атини и Женеви.

После једног од савезних такмичења, по званичним податцима и статистици, наш клавирски одсек заузима прво место међу клавирским одсецима музичких школа у читавој СФРЈ.

О успешности клавирског одсека говори и број веома познатих пијаниста у земљи и иностранству: Иво Погорелић, Александар Маџар, Надина Дромњаковић и Марија Ђукић, Тамара Корочкин, Јана Ачкун, Татјана Голочевац, Светлана Маринковић, Анђелка Ђорђевић, Јованка Бањац, Марија Бајалица, Лидија Станковић, Сандра Блажевић, Александра Павловић и многи други.

Године 2001. је основано Такмичење пијаниста „Др. Војислав Вучковић“. Одржано је у сали школе од 23-26. фебруара 2001. године, а учествовало је 118 такмичара распоређених у шест категорија.

Данијела Кандић

Драгана Игњатовић

Ивана Ракић

Jovana Lončarić-Krajinović

Катарина Чолаковић

Катарина Регина Стојковић-Трифуновић

Мирјана Павковић

мр Сандра Предојевић-Бабић

мр Светлана Перић

Наташа Бежек

Никола Љубеновић

Олга Динић-Мамула

Оља Рајковић

Сандра Јакоповић

Сандра Мажибрада

Саша Јовановић

Софија Николић

Соња Лукић

Светлана Станков

Зорана Ћалић

Нађа Пешић

Одсек хармонике

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА ХАРМОНИКЕ

Како је основана музичка школа „Др Војислав Вучковић“ 1952. године, тако је почео са радом и одсек хармонике. Школа је настала спајањем рејонских школа и школе за народне музичке инструменте, међу којима је била и приватна школа за хармонику Албина и Нилке Факин. У новооформљеној школи прва класа хармонике је била управо класа Нилке Факин и наставнице Вере Лукић. Како је растао број заинтересованих ђака за хармонику, тако је растао и број наставника, те да је оформљено пет класа хармонике. Наставници који су предавали били су: Љиљана Станковић, Милева Трнинић, Ружица Петровић, Моника Голочевац, Слободанка Шекуларац, Радмила Хрњак, Вијислава Вучковић-Терзић. У току деведесетих и почетком двехиљадитих година, наставници на одсеку су били: Радмила Станишић, Мирјана Младеновић, Биљана Радосављевић, мр. Драган Радосављевић, Ненад Љубеновић и Александар Николић. У школској 1984/85. години су оформљена два оркестра хармонике за нижу и средњу школу. Од оснивања до 2001. године, оркестар је водио мр Драган Радосављевић, а од 2001. године, оркестар је водио наставник Александар Николић а затим и наставник Ненад Љубеновић. У пролеће 1998. године је одржано прво такмичење младих хармоникаша у нашој музичкој школи. Директор такмичења је био наставник Драган Радосављевић.

др ум. Раде Соро

Душица Луковић

Марко Ерчић

Ненад Љубеновић

Одсек соло-певања

СТРУЧНО ВЕЋЕ НАСТАВНИКА СОЛО ПЕВАЊА

Соло певање се уводи и МШ „Др. Војислав Вучковић” 1981. године великим радом и залагањем наставника Милојка Пајевића. У почетку је била само једна класа, али услед интересовања ученика оформљена је још једна класа1983. године. Наставници и ђаци су радили са великим ентузијазмом, развијајући све форме музицирања од солистичког, камерног до извођења камерне опере.

Камерна опера др Војислава Вучковић је прва ученичка опера те врсте у Србији, а можда и у овом делу Европе. Оснивач је наставник Пајевић. Почетак њеног рада се везује за премијеру Фиоравантијевих „Сеоских певачица“ изведене 26. децембра 1988. године у сали наше школе.

Идеја за овако један свеобухватан пројекат наставника Пајевића је била подстакнута жељом да омогући својим ђацима рад на сцени.

Камерна опера др Војислав Вучковић је извела седам премијера: „Сеоске певачице“, „Има дана“, „Виолиниста на крову“, „Бастиен и Бастиена“, „Црвенкапа“, „Чаробна виолина“ и „Недостатак васпитања“.

Одсек је уз подршку школе иницирао Такмичење певача „Др Војислав Вучковић“. Такмичење је заживело 1998. године, а директор такмичења је био наставник Милојко Пајевић. Прве године на такмичењу је учествовало 30 такмичара, 1999. године  већ 50 такмичара, а 2000. године 56 такмичара. Године 2001. је одржано четврто за редом такмичење где је учествовао 91 такмичар. 

Ивана Тасић

Маја Ђокић

Невена Петковић

Теоретски предмети

Ема Орландини

Горан Рајковић

Јелена Черепналковић

Милосављевић Маја

мр Биљана Јелић

Неда Богдановић

Недељковић Мирјана

Оља Јовановић

Радмила Славковић

Валентина Суђић

Зоран Петровић

Зорица Макевић

Уметнички сарадници

Јована Ђорђевић

Мирјана Пајевић-Нешић

Никола Видојевић

Татјана Симоновић